מי אנחנו

מי אנחנו
נתיבי ישראל - החברה הלאומית לתשתיות תחבורה בע"מ היא חברה ממשלתית האחראית על תכנון, פיתוח ואחזקת רשת הכבישים הבינעירונית בישראל ופיתוח מסילות רכבת.
התפתחותה של החברה והשינויים שעברה נעוץ עוד בימים שלפני קום המדינה: בשנת 1921 הוקמה מעצ כיחידה ההנדסית של המנדט הבריטי בארץ ישראל. עם קום המדינה הפכה מעצ ליחידת סמך של משרד התחבורה עד לשנת 2004, אז החליטה הממשלה לסגור אותה ולהקים במקומה את החברה הממשלתית "החברה הלאומית לדרכים בישראל בע"מ". בשנת 2012 הוחלף שם החברה ל'נתיבי ישראל'.
 
בשנת 2010 החליטה הממשלה כי החברה תוביל את תכנית "נתיבי ישראל" לקירוב הפריפריה למרכז על ידי רישות הארץ בכבישים ממוחלפים ומסילות רכבת בצפון ובדרום. עם החלטה זו, קיבלה החברה לראשונה את האחריות גם על תכנון והקמת מסילות ותחנות רכבת.
 
חברת "נתיבי ישראל" חרטה על דגלה את החזון 'להוביל בכל דרך'. החברה מחברת בין קצות הארץ על ידי פריסת רשת תחבורה מהירה ויעילה ומתוך ראיה תחבורתית וחברתית שאין עוד מקום שהוא רחוק מדי.
 
תפיסת ההפעלה של החברה מתבססת על שימוש נרחב במיקור חוץ לצד כוח אדם ארגוני. שינוי זה אפשר את הרחבת סמכויותיה של החברה, הטלת משימות לאומיות נוספות, כמו הקמת מסילות רכבת וביצוע תוכניות עבודה רב שנתיות, המאופיינות בפרויקטי ענק בהיקפים של
עשרות מיליארדי שקלים.
 
החברה עוסקת באחזקת ופיתוח רשת הכבישים הבינעירונית בישראל ופיתוח מסילות רכבת. החברה היא מנוע צמיחה מרכזי של הכלכלה הישראלית, בהיותה הגורם בעל ההשפעה החזקה ביותר על איכות ובטיחות הדרכים ועל הפיתוח הסביבתי. החברה מטפלת באופן שוטף, מפקחת ומנהלת את התנועה בלמעלה מ-7,000 ק"מ של כבישים, 1,200 גשרים ומנהרות ועשרות אלפי תמרורים, שלטים ונקודות מאור. השווי הכלכלי של תשתיות התחבורה שבאחריות החברה מוערך בכ-100 מיליארד ש"ח.
 
בפעילויותיה מיישמת החברה פתרונות חדשניים, מהמתקדמים בעולם, במגוון תחומים: תכנון, חוזים, מכרזים, טכנולוגיה, הנדסה, בקרה והבטחת איכות ועוד. החברה מהווה חוד החנית בתחום המחקר והפיתוח, הסטנדרטיזציה ומפרטי העבודה ועובדת בשילוב ידיים עם מכוני מחקר מובילים בארץ ובעולם.
 

דגשים מרכזיים

  •  התווית אסטרטגיית התחבורה של מדינת ישראל בהתאם למדיניות משרד התחבורה
  •  הגברת הבטיחות בכבישים וטיפול במוקדי סיכון כחלק מהמאבק בתאונות הדרכים
  •  חיבור הפריפריה למרכז ושיפור הנגישות למוקדי תעסוקה
  •  אחזקת כבישים על פי סטנדרטים בינלאומיים
  •  שילוב המגזר הפרטי במימון בתכנון ובביצוע פרויקטים
  •  שמירה על ערכי הנוף והסביבה והשתלבות בקהילה
  •  עמידה ביעדים מוגדרים של זמן, עלות ואיכות

 

חזון החברה

להוביל בכל דרך.