car icon

דיווחי תנועה

סגור

אחריות חברתית

כחלק מהאחריות התאגידית של החברה, נתיבי ישראל משקיעה שאבים כלכליים וניהוליים לפיתוח אסטרטגיה רב שנתית לקידום המעורבות החברתית בקהילה. תחום זה מנוהל על ידי סגנית סמנכ"ל חטיבת משאבים

מתודולוגיה למובילות חברתית ב'נתיבי ישראל'

 • שותף בהגדרת מדיניות

  בתחום המעורבות החברתית

 • התנעת והנעת תהליכים

  (בחירת שותף, תכנון וניהול תכנית העבודה המשותפת, ניהול התנדבות שוטף)

 • הטמעה

  (מסייע בהטמעת המעורבות החברתית בשגרות הארגוניות)

 • אישור תכנית מובילות חברתית

  (מול השותפים, העובדים, ההנהלה)

 • בקרה והערכה

  (של השותפות ושל הפרויקט החברתי)

 • תקשור

  (חשיפת העשייה בערוצים רלוונטיים)

 • יצירת רשת

  של מובילים חברתיים וקשר שוטף עמם

 • מעקב ובקרה על מימוש תכנית עבודה של מובילות חברתית

לאחר תהליך משמעותי של בחינות ההשפעה המירבית והמיטבית של החברה הוחלט על ידי  כלל המובילים החברתיים, בהתייעצות ובאישורה של הנהלת החברה, כי החברה תמקד את משאביה בתחום המעורבות החברתית בילדים ובני נוער עד גיל 18.

לאור החלטה זו, כל חטיבה בחרה שותף קהילתי  ויחד עמו בנתה תכנית עבודה משותפת, הנותנת מענה על הצרכים של כל שותף ושותף - בהתאם ליכולות הייחודיות של 'נתיבי ישראל'. 

המובילים החברתיים ב'נתיבי ישראל' אחראים על שימור ופיתוח הקשר בין כל אחת מהחטיבות לבין השותפים הקהילתיים אשר נבחרו, על הוצאה לפועל של אסטרטגית המעורבות החברתית ברמת השטח וכן על ניהול ההתנדבות בחטיבתם - רתימה, טיפוח ותמיכה במתנדבי החטיבה הפועלים עם השותף הנבחר.

 

 

 

פעילות החטיבות בשנת 2017

חטיבת משאבים ומנהל "בית איזי שפירא" - עובדי חטיבת משאבים ומנהל הגיעו בשני מחזורים ל'בית איזי שפירא' וארזו חבילות עבור חברות שונות, אשר מוכרות את המארזים. ההכנסות ממכירות אלו נתרמות ל'בית איזי שפירא'.

מטה מנכ"ל  פעילות משותפת עם רשות הטבע והגנים בתחום המגוון הביולוגי בנחל אלכסנדר וביקור במרכז הארצי להצלת צבי ים. כמו כן, עובדי החטיבה התנדבו בחג החנוכה בארגון "אור שמחה" בכפר חבד.

חטיבת חוזים והתקשרויות "בית איזי שפירא" - יצאה נציגות מכובדת של עובדי החטיבה לחצי יום התנדבות ב'בית איזי שפירא'.  במסגרת ההתנדבות, ארזו נציגי החטיבה חבילות שי לילדים  לקראת חג החנוכה, עבור חברות שונות אשר מוכרות את חבילות השי. ההכנסות ממכירות אלו נתרמות ל'בית איזי שפירא'.

הלשכה המשפטית  עמותת "לשובע" - בתאריך 20.12.17 נערכה מסיבת חנוכה לחניכי בית הנוער "קדימה" באור יהודה. בית הנוער מהווה מסגרת חינוכית עבור ילדים ובני נוער בסיכון וממשפחות מצוקה. בפעילות לקחו חלק 40 חניכים ועובדי הלשכה המשפטית. במהלך הפעילות נערכה סדנת שוקולד, בה הכינו הילדים יחד עם עובדי הלשכה מגוון תוצרים משוקולד, ציינו את חג החנוכה בכיבוד סופגניות ועוד.

חטיבת כספים  עמותת "לשובע" בוגרים וצעירים - אחת לשבוע -  עזרה בשיעורים לילדי העמותה על ידי 2 מתנדבות מחטיבת כספים, חגיגת חנוכה במועדון העמותה, שכללה הפעלה, חידונים, משחקים, פינת יצירה וכיבוד.

חטיבת הנדסה ופיתוח  "חינוך לפסגות" - בחג החנוכה התכנסו 60 ילדי המרכז 'חינוך לפסגות' באור יהודה, אשר בבית הספר אלונים, יחד עם כ-15 מתנדבים מחברת 'נתיבי ישראל' לפעילות משותפת. הפעילות החלה בכינוס ובדברי פתיחה של סמנכ"ל החברה, אשר סיפר לילדים על החברה ושוחח איתם על מעשיהם במרכז ועל החלומות שלהם, המשיכה ב-2 סדנאות שונות בהם השתתפו הילדים, הכינו יחד עם המתנדבים חנוכיות מחימר ואף הפיקו שמן זית. לסיום חולקו לכולם סופגניות ומטבעות שוקולד. 

חטיבת תפעול ואחזקה "לקט ישראל" - במסגרת זו הגיעו 40 מעובדי החטיבה לפני חג הפסח למרכז של העמותה בפתח תקווה וארזו מארזי פירות וירקות שחולקו למשפחות נזקקות.

עמותת "הטוב והמיטיב"- עמותת ה"טוב והמיטיב" מגדלת פירות וירקות לחלוקה ללא תמורה לנזקקים באזור השפלה ו'לקט ישראל' דואגת לקטיף של התוצרים. החטיבה לקחה חלק גם בפעילות הקטיף של פלפלים. נקטפו כ–600 ק"ג פלפלים שחולקו לכ-300 משפחות לקראת ראש השנה, בקטיף השתתפו כ– 50 עובדי החטיבה.

מאגר מרצים פנימיים  הוקם מאגר מרצים פנימיים של החברה העוסקים בנושאים שונים כגון כושר גופני, התנהלות כלכלית, אתגרים וגיוס לצבא, קיימות, מערכות מידע, תורת המשחקים וההשפעה שלהם על חיי היום יום,  בטיחות ועוד.

 

איסוף סלי מזון

לראשונה, במהלך שנת 2017, לקראת חג הפסח וראש השנה, נרתמה החברה בשיתוף עם עמותת 'לתת', למבצע גיוס חבילות מזון למען משפחות נזקקות וניצולי שואה, על מנת לאפשר להם לחגוג את החג בכבוד. ארגון 'לתת הינו ארגון סיוע הומניטרי ישראלי אשר נוסד במטרה לפעול לצמצום העוני וליצירת חברה צודקת וטובה יותר, על ידי הענקת סיוע לאוכלוסיות במצוקה, הנעת החברה לערבות הדדית ולנתינה ולהובלת שינוי בסדר העדיפויות הלאומי.

הקרטונים נפרסו במספר מוקדים במשרדי מטה החברה, לצורך איסוף המוצרים. החברה קבעה לעצמה יעד, להכין לפחות 55 קרטונים מלאים במזון. לשמחתנו, הצלחנו לאסוף מעל 80. סוגי המוצרים שנאספו היו מגוונים:  אורז, שמן, סוכר, מצות, שימורים על סוגיהם, אבקת מרק עוף, מזון לתינוקות, תה, קפה, קטניות, יין ומיץ ענבים, עוגות, עוגיות ועוד.