נתיבי ישראל
car icon

דיווחי תנועה

סגור
 • חסימות שני נתיבים
 • חסימת נתבי לסירוגין
 • חסימת נתיב לסירוגין
 • חסימות שני נתיבים
 • חסימת נתבי לסירוגין
 • חסימת נתיב לסירוגין

שלא תיפול: 5 עבירות בטיחות באתרי עבודה

מספר ההרוגים בתאונות באתרי עבודה בישראל, זינק בשנת 2018: יצחק עייש מנהל מחלקת בטיחות ומרצה בכיר במכללת נתיבים - מציג 5 עבירות בטיחות שכיחות

כללי בטיחות בעבודה נועדו לדאוג שסביבת העבודה של העובדים תהיה בטוחה ונטולת סיכונים. האחריות לקיום כללי הבטיחות חלה על המעביד והן על העובד. המעביד, המכונה בתקנות ה"מחזיק במקום העבודה", הוא האחראי לכך שכל הפעילות המתקיימת במקום העבודה תיעשה בדרך המבטיחה את בטיחות העובדים ואת בריאותם.

 

על העובד מוטלת החובה לציית לכללי הבטיחות, להשתמש בציוד הבטיחות, להשתתף בהדרכות ולפעול על פי ההנחיות.
במידה והמעביד לא עומד בכללי הבטיחות הוא צפוי לקנס בגובה של 20 עד 35 אלף שקל לכל עבירת בטיחות, והקנס המצטבר יכול להגיע עד 2.5 מיליון שקל. יצחק עייש מנהל מחלקת בטיחות ומרצה בכיר במכללת נתיבים, אינו מתפשר על אף עובד ומדגיש:

 

5 עבירות בטיחות שכיחות באתרי עבודה

 1. עבודה בגובה ללא ציד מיגון אישיבעת ביצוע עבודה בגובה, חייב העובד להצטייד בציוד מיגון על מנת למנוע את נפילתו.
 2. עבודה בגובה ללא הסמכה: על עובד אשר מבצע עבודה בגובה להיות בעל הסמכה לכך, לאחר שקיבל הכשרה במוסד מוסמך.
 3. גידור בורות וחפירות: כל בור או חפירה הנעשים באתר עבודה, שעומקם מעל 2 מטרים, חייבים להיות מגודרים, בכדי למנוע נפילה לתוכם.
 4. בטיחות בחשמל: כבלי חשמל חשופים ושקעי חשמל שאינם ממוגנים מסכנים את חיי העובדים.
 5. אי שימוש בציוד מגן אישי: עובד חייב בזמן עבודתו לנעול נעלי בטיחות תקניות, קסדת מגן, אפוד זוהר תקני וכל ציוד אחר בהתאם לאופי העבודה (כפפות, משקפי מגן, אטמ אוזניים וכו').

כללי בטיחות בעבודה נועדו לדאוג שסביבת העבודה של העובדים תהיה בטוחה ונטולת סיכונים, שי יקואל יועץ וממונה בטיחות בעבודה ובתנועה מטעם נתיבי ישראל ומרצה במכללת נתיבים מציין: "העבירות שבגללן מעסיקים רבים חוטפים קנסות בגובה של 20-35 אלף שקל הן: עבודה בגובה, התחשמלות, איתות ועניבנות, עבודה על פיגומים ומשטחי עבודה". כדי לאתר את הסיכונים באתרי העבודה, יוצאים הסטודנטים של 'נתיבים' מהכיתות העיוניות לסיורים בשטח - כמען סדנה מעשיית.