car icon

דיווחי תנועה

סגור
פעילות התנדבותית

להעניק, לתרום ולהשפיע

רקפת לוי, משנה סמנכ"ל משאבים, מספרת כיצד מיישמים מובילות חברתית ותפיסה קהילתית בארגון מוביל. נתיבי ישראל מסכמת את שנת 2019

 

אחד הנושאים שארגונים רבים מתחילים לתת עליהם את הדעת בשנים האחרונות הוא התחום החברתי והפעילות הקהילתית. חברת נתיבי ישראל מיישמת פעילות כלל חטיבתית לקידום הקהילה, תוך שיתוף פעולה עם עמותות מובילות בארץ. "מובילות חברתית מתחילה קודם כל מהקהילה שבה אנחנו מתקיימים", אומרת רקפת לוי, משנה סמנכ"ל משאבים, "פעילות התנדבותית מעניקה לנו ערך מוסף כארגון וכחברה, וגם מעצימה את היכולת שלנו לסייע לאלו שבאמת זקוקים לזה".

כיצד המובילות החברתית באה לידי ביטוי בחברה?

"בשנים האחרונות הבנו שאנחנו צריכים לשים יותר דגש על מובילות חברתית, ולהיות מעורבים בעשייה קהילתית. התחלנו את התהליך עם עמותת ציונות 2000, שליוו אותנו וסייעו ליצירת החיבור עם השותפים הקהילתיים. המהלך הראשון שיישמנו היה הקמת פורום מובילות חברתית, במסגרתו מינינו נציג מכל חטיבה לעסוק בתחום העשייה הקהילתית".

מה כלל הפעילויות שלכם ? 

"משרדי החברה ממוקמים באור יהודה, והיה לנו חשוב להתחבר ולתרום לקהילה סביבנו באמצעות שיתוף פעולה עם הרשות המקומית. אחת הפעילויות המרכזיות שלנו היא עם ילדי המועדוניות בעיר. אלו ילדים שמגיעים למועדונית היישר מהמסגרת החינוכית, ומבלים בה עד שעות הערב. הם אוכלים ארוחת צהריים, עושים שיעורים ואף מקבלים את ארוחת הערב במועדונית. לצערנו, יש בעיר יותר מ-800 משפחות המוכרות ברווחה, ולכן היה לנו חשוב לתמוך בתושבי האזור שלנו. מיזם נוסף שהתחלנו בו השנה הוא 'כריך לכל ילד'. אנחנו תומכים בחלוקת כריכים במסגרות החינוכיות עבור ילדים שזקוקים לכריך לארוחת הבוקר.

יש לנו שיתופי פעולה נוספים גם עם עמותת 'חינוך לפסגות', 'לקט ישראל' ועמותת 'לשובע'. בשנה שעברה עשינו פעילויות עבור השכבה הצעירה, לקחנו את הילדים ליום כיף בפארק אקסטרים עכו, ולסיור במוזיאון הילדים. השנה אנו מתכננים לקחת את הבוגרים לסיור בירושלים, ולחשוף אותם להרצאות שונות, דוגמת הכנה לקראת השירות הצבאי, או הרצאה על מושגים משפטיים. חשוב לזכור שילדי העמותות לא זוכים לפעילויות מסוג זה לעיתים קרובות, ולכן חיוני בעיניי שנמשיך לתרום מעצמנו למען הילדים. השנה החלטנו גם ליישם תכנית בין דורית, של הדור הצעיר והדור הבוגר. אנו נאמץ שני מועדונים של גמלאים ונעשה איתם פעילויות במהלך השנה".

איך הפעילויות הללו נרקמות? מי עומד מאחורי תהליך ההפקה שלהן?

"בתחילת כל שנה אנחנו בונים תכנית פעולה ומאשרים אותה מול הדרג הניהולי. את הפעילויות אנחנו מפיקים, ללא כל עזרה ממפעילים חיצוניים. לכל אחת משבע החטיבות יש בין 5-7 פעילויות בשנה, כך שמדובר בלא מעט השקעה. למזלי, יש לצידי 11 נשים נפלאות שעושות מלאכת קודש. חשוב לי לציין אותן בשמותיהן, כיוון שהעבודה שהן עושות מעוררת השראה. אדווה סקלר ונועה גבאי מחטיבת הנדסה ופיתוח, אולגה ישראלוב ואוולין קמלו מחטיבת חוזים והתקשרויות, סיגל ויין מחטיבת כספים, חוה הולצקן ואיילת דיסקין מהלשכה משפטית, אסנת ממו ממטה המנכ"ל, אפרת ליבוביץ טטונגל מחטיבת תפעול ואחזקה, אורלב עסיס וקאי כחלון מחטיבת משאבים ומנהל. הנשים הנפלאות הללו מפיקות ומיישמות את כל הפעילויות לאורך השנה, ובהתנדבות מלאה. אלמלא העבודה שהן משקיעות, לא הייתי מצליחה להוציא לפועל את התכנית המורכבת הזאת".

 

מהן התכניות לעתיד?

"חשוב לי למסד את הפעילות שלנו כערך חברתי, שהוא מעבר לפילנתרופיה. להבין את הערך המוסף שאנחנו מביאים לקהילה. לרתום את כל עובדי החברה לתרום מזמנם, כיוון שהיכולת שלנו להעניק ולהשפיע היא עצומה. וזה מוביל לאדוות חיוביות בתוך החברה ומחוצה לה".