בשורה לנוסעים בכביש 2 החדש

בשורה לנוסעים בכביש 2 החדש

הקלה משמעותית לנהגים בכביש החוף. מחר בבוקר (יום שני) יפתח לתנועה נתיב נסיעה שלישי, בכביש 2, בקטע שבין מחלף נתניה ומחלף חבצלת, בשני הכיוונים. כך הודיע היום שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כץ.

השר כץ: שידרוג הכביש לשלושה נתיבים צפוי להקל באופן משמעותי על עומסי התנועה ולהגביר את רמת הבטיחות בכביש. הרחבת קטע הכביש לשלושה נתיבי היא חלק מתכנית כוללת להרחיב את כביש החוף לכל אורכו במהלך השנים הקרובות.
 
מדובר באחד מכבישי האורך העמוסים ביותר בישראל. בקטע הכביש ששודרג לשלושה נתיבים נוסעים מידי יום כ-100 אלף כלי רכב בממוצע. לדברי השר כץ פתיחת הכביש המחודש צפויה להקל באופן משמעותי על עומסי התנועה ולהגביר את רמת הבטיחות בכביש. 
 
שר התחבורה ציין כי במסגרת הפרויקט שבוצע על ידי חברת נתיבי ישראל הושקעו כ-160 מיליון שקלים. העבודות כללו שיפורים במחלף חבצלת, הקמת קירות אקוסטיים, בחלקים שונים של הכביש, הצבת מעקות בטיחות כפולים וסלילת שוליים רחבים ובטיחותיים.
 
מנכ"ל בפועל של חברת נתיבי ישראל, מיכה קופילובסקי ציין כי קטע הכביש ששודרג בין נתניה לחבצלת הוא חלק מתכנית כוללת של משרד התחבורה וחברת נתיבי ישראל להרחיב את כביש החוף לכל אורכו בשנים הקרובות.
 
במהלך הלילות שבין יום ראשון (22 למרץ) ועד יום רביעי (25 למרץ) יפתחו בהדרגה לתנועה המסלולים החדשים, לכיוון דרום ולכיוון צפון, במתכונת הסופית של שלושה נתיבים. לתשומת לב הנהגים: עם פתיחת הכביש צפויות עבודות לילה שבמהלכן יצומצמו לסירוגין נתיבי הנסיעה, בקטע שבין מחלף נתניה למחלף חבצלת, בשני כיוונים.
 
הודעת דובר משרד התחבורה מתאריך 22.3.2015